A világítás mindenre hatással lehet, az emberek döntéshozatalától kezdve az éjszakai alvásig. A világítástervezés sok szempontból elhanyagolhatatlan, ha irodatervezésről beszélünk, hiszen jelentős hatással van a munkatársak egészségére és a cég imázsára. Az alábbiakban bemutatjuk az öt kulcsfontosságú módszert, amellyel az irodai világítás befolyásolhatja a teljesítményt, a munkatársak közérzetét és az ügyfelek elégedettségét is.
1. A LED világítás bevezetése az energiatakarékosságért
A LED remek alternatívája fénycsöveknek, amelyek már kezdenek háttérbe szorulni. Igaz, a LED-et gyakran drága megoldásnak tekintik, de hosszú távon költséghatékonyabbak, mint a fénycsöves világítás.
A LED panelek másik környezeti előnye, hogy nem tartalmaznak higanyt és más, a fénycsövekben található vegyianyagot, melyek károsak lehetnek.
2. Érdemes kihasználni a természetes fényt
A természetes nappali fény az egyik legjobb eszköz az irodai világítás tervezésében, mivel azonnal világossá és barátságossá teszi az irodát. Ideális esetben a természetes fénynek kell előtérben lennie. A cél, hogy az emberek úgy érezzék, kapcsolódnak a külvilághoz, miközben kényelmesen dolgozhatnak.
A természetes nappali fény egy irodában akár 40%-kal növelheti a termelékenységet, valamint 15%-kal a kreativitást. Azok az alkalmazottak, akik jellemzően természetes fényben dolgoznak, hosszabb ideig alszanak, többet mozognak és jobb az életminőségük, mint a kevesebb fénynek kitett munkavállalók.
A nappali fénybe integrált világításvezérlő megoldások szabályozhatják a mesterséges fény szintjét a tér természetes fényszintjének megfelelően. Ez azt jelenti, hogy a lámpafény a természetes fényhez automatikusan igazodik. Ez a megoldás akkor lépteti életbe a mesterséges világítást, amikor valóban szükséges – ezzel tovább támogatva az iroda energiatakarékosságát.
3. A világításvezérlő rendszer elengedhetetlen
A világításvezérlő rendszereket úgy tervezték, hogy energiát takarítsanak meg egy irodaépületben azáltal, hogy reagálnak az iroda egyes területeinek használatára. Ezzel a legtöbbet hozhatjuk ki minden beépített új világításból a teljesítmény és az energiatakarékosság tekintetében.
A nem állandó használatban lévő területeken, mint például a folyosókon, a mosdókban és a tárgyalókban előnyös lesz a rendszer, mivel ez biztosítja, hogy ezek a területek csak használat közben vannak megvilágítva. A beépített érzékelők garantálják, hogy a terület kizárólag használat során van megvilágítva. Olyan szintű rugalmasságot adnak az irodai világítás kialakításában, amely elengedhetetlen a modern irodákban.
4. Minden feladathoz megfelelő irodai világítás
A modern iroda minden területe egyedi világítást igényel, hogy megfeleljen az ott dolgozók igényeinek. A világítást rétegesen kell tervezni, hogy elkerüljük a túlzott megvilágítást, így a mennyezetről érkező fény mellett a környezeti és fókuszvilágításra is ügyelni kell. Ezáltal jobban szabályozható az egyén munkaterületének megvilágítása. Például egy állítható asztali lámpa extra fényt biztosít bizonyos feladatok elvégzéséhez, a fényerőszabályozó pedig lehetővé teszi a dolgozók számára, hogy személyre szabják világításukat.
Minden területre egyedileg és rugalmasan szabályozható megoldásokban gondolkodjunk, például fényerőszabályozó kapcsolókban, hogy a dolgozók irányíthassák a terület fényszintjét és hangulatát, akár dolgozni, enni, tárgyalni szeretnének az adott területen. A világítás megerősítheti az iroda által képviselt értékeket és lenyűgöző első benyomást kelthet. Segít a különböző területek definiálásában egy nyitott terű irodában, optimalizálva a rendelkezésre álló helyet.
Több mint 250 nemzetközi partnerrel együttműködve megtaláljuk az irodai világítás projekthez illeszkedő elemeket. Regisztrálj webáruházunkban az egyedi kedvezményekért.